3 روشی که مشاوران برای قبولی در رشته پزشکی توصیه می‌کنند

3 روشی که مشاوران برای قبولی در رشته پزشکی توصیه می‌کنند
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (1 امتیاز)

قطعا موفق شدن در چنین هدف بزرگی نیاز به برنامه ریزی برای کنکور و داشتن منابع صحیح دارد. خوشبختانه در حال حاضر منابع بسیار خوبی در کشور برای قبولی در رشته پزشکی وجود دارد. اما در این میان مشکلاتی دیده می‌شود و آن این است که اکثر این منابع برای دانش آموزانی طراحی شده است که خود دارای پایه درسی متوسط و قوی بوده و تنها برای تمرین بیشتر به این منابع نیاز دارند. این در حالی است که اغلب دانش آموزان شهرستانی و یا افرادی که نتوانستند در دوران تحصیل خود به خوبی تلاش کنند، نمی توانند از این منابع استفاده نمایند.

در این خصوص چاره چیست؟ آیا این دانش آموزان باید ترک تحصیل کنند؟ آیا راهی وجود دارد که آن ها نیز بتوانند پا به پای دانش آموزان قوی پیش بروند؟ قطعا بله. در حقیقت برای اینکه بتوانید شما نیز مانند یک دانش آموز ممتاز در رشته پزشکی قبول شوید، باید بازآموزی را شروع کنید. بازآموزی به روش صحیح می‌تواند پایه های علمی شما را تا 90 درصد تقویت کرده و به شما انگیزه لازم برای شرکت در رشته پزشکی را بدهد. این منابع باید دارای خصوصیات قابل توجهی باشند از جمله:

  • تدریس به شیوه پویا و دینامیک
  • توانایی ارائه راه حل های مفید برای حل تست ها
  • داشتن خلاصه های مفید و جمع بندی های هدفمند
  • ارائه روش های مطالعه کارآمد برای بازدهی بالا

تمامی این فاکتورها برای یک یادگیری سریع و اصولی از طریق پکیج های آموزشی لازم است. خوشبختانه یافتن پکیج های آموزشی که با این فاکتور ها همخوانی داشته باشند کار سختی نیست. شما می توانید برای دسترسی به تمامی پکیج های آموزشی با شماره های 09121965703 و 02144431313 تماس گرفته تا مشاوران مهندس بنائی شما را در تهیه آن ها یاری دهند.

مدرک پزشکی کدام کشور ها معتبر است؟

به دلیل تقاضای بالا برای رشته پزشکی و ظرفیت محدود دانشگاه ها، امکان پذیرفتن تمامی این افراد در داخل کشور وجود ندارد. به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان از طریق مهاجرت تحصیلی، به کسب مدرک پزشکی پرداخته و سپس به ایران باز می گردند.

در این خصوص مدارک تمامی کشور های اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا، روسیه، چین، سنگاپور، کره، مالزی و ژاپن مورد تایید است. البته شما می‌توانید لیست بلند بالایی از کشور ها به تفکیک دانشگاه را از سایت وزارت بهداشت و یا سازمان سنجش دریافت نمایید. این لیست هر ساله به روز رسانی می‌شود و توصیه می‌گردد که قبل از مهاجرت حتما سری به آن بزنید.

انواع شاخه های پزشکی

پزشکی علاوه بر دوره عمومی دارای دو شاخه پیراپزشکی و دندانپزشکی است. البته منظور از پزشکی که در همه جا از آن صحبت می‌شود، پزشکی عمومی است که دوره تحصیل آن هفت سال به طول می‌انجامد. دوره های پیراپزشکی که شامل مامایی، هوشبری، اتاق عمل، پرستاری، فیزیوتراپی، بینایی سنجی و شنوایی سنجی است، 4 ساله می‌باشد. دوره دندانپزشکی عمومی نیز 6 ساله بوده که خود به دو بخش 2 ساله (علوم پایه) و 4 ساله (دوره تخصصی همراه با کارورزی) تقسیم می‌شود.

اشتغال به کار در تیم جراحی در رشته پزشکی

آینده شغلی پزشکی

آینده رشته پزشکی تماما بستگی به مهارت شما در علم طبابت دارد. معمولا برای رشته پزشکی در دو مکان شغل تعریف شده است:

  • مراکز دولتی مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز بهداشت و کلینیک های دولتی، مراکز انتقال خون، کمپ های ترک اعتیاد دولتی
  • مراکز خصوصی مانند بیمارستان های خصوصی، کلینیک های خصوصی، مراکز زیبایی، کلینیک های ترک اعتیاد و مطب ها

در هر دو حالت بازرسین وزارت بهداشت بر نحوه عملکرد پزشکان نظارت دارند. از این رو هر چه میزان تخصص و علم شما در رشته پزشکی افزایش یابد، به همان نسبت می‌توانید جایگاه شغلی بهتر و میزان درآمد بالاتری نیز داشته باشید.

میزان درآمد رشته پزشکی

درآمد در رشته پزشکی بسته به اینکه در مراکز خصوصی مشغول به کار شده اید یا در مراکز دولتی و اینکه دوره های تخصصی را گذرانده اید و یا پزشک عمومی هستید، متفاوت است. معمولا برای پزشکان عمومی که در مراکز دولتی مشغول به کار هستند، حقوق ماهیانه بین 10 الی 15 میلیون تومان در نظر گرفته می شود. البته این رقم می‌تواند با توجه به نوع مرکز دولتی کمی تغییر کند.

پزشکانی که دوره های تخصصی را سپری کرده باشند، علاوه بر درآمد های بسیار بالا در بیمارستان ها، می‌توانند درآمد های کلانی نیز از ویزیت بیماران در کلینیک ها و مطب های خود بدست آورند. البته باز هم متذکر می‌شویم که موفقیت مالی در رشته پزشکی، بسته به نوع تخصص و مهارت افراد بسیار متغیر است.

معتبر ترین دانشگاه های ایران در رشته پزشکی

قطعا معتبر ترین دانشگاه های ایران، دانشگاه های دولتی هستند. این دانشگاه به ترتیب رتبه بندی در سال 1402 شامل: علوم پزشکی مشهد، دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی ارتش، دانشگاه علوم پزشکی صدوقی یزد، جندی شاپور اهواز، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی همدان و … می باشند. رتبه سایر دانشگاه های کشور را می‌توانید در سایت وزارت بهداشت، مشاهده نمایید.

معتبر ترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

دانشگاه های معتبری در سطح جهان برای رشته پزشکی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به دانشگاه آکسفورد، هاروارد، کمبریج، امپریال لندن، استنفورد، تورنتو و… اشاره کرد. قبولی در این دانشگاه نیاز به سطح علمی بالایی داشته و قبل از ورود به دانشگاه شما باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید. علاوه بر این داشتن مدرک زبان و GRE می تواند در پذیرش شما موثر باشد.

قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه استنفورد

آیا مدرک دانشگاه های بین المللی برای رشته پزشکی معتبر است؟

برای تحصیل در رشته پزشکی، پنج نوع دانشگاه وجود دارد. دانشگاه آزاد، دانشگاه ملی (روزانه)، دانشگاه ملی (شبانه)، دانشگاه های پردیس و دانشگاه های آزاد. برای قبولی در هر کدام از این دانشگاه باید رتبه مورد نظر را کسب کنید. دانشگاه بین المللی نیز مانند دانشگاه های دیگر زیر نظر علوم پزشکی بوده با این تفاوت که در این دانشگاه چون به صورت بین المللی می‌باشد، شهریه دانشگاه بسیار بالا بوده و اغلب به دلار، پوند و یا یورو محاسبه می‌شوند. سایر شرایط در حین تحصیل، مطابق با تمامی دانشگاه های زیر نظر وزارت بهداشت است.

آیا مدرک دانشگاه آزاد برای رشته پزشکی معتبر است؟

دانشگاه های آزاد دارای تمامی رشته های پیراپزشکی، پزشکی عمومی و دندانپزشکی می‌باشند. این دانشگاه ها از سطح کیفی خوبی برخوردار بوده و سر فصل های تدریس شده در آن ها مطابق با سرفصل های وزارت بهداشت است. دانشگاه آزاد دارای شهریه بالایی برای رشته های پزشکی می‌باشد و دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه ها می‌توانند مانند سایرین در تمامی مراکز خدمات درمانی دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند.

بهترین منابع درسی برای قبولی در رشته پزشکی را چگونه تهیه کنیم؟

قطعا بهترین منابع درسی برای رشته پزشکی منابعی هستند که دارای جامعیت خوبی بوده و اساتید آن توانسته اند با روش های مدرن تدریس، مباحث درسی را به دانش آموزان ارائه دهند. در این خصوص منابع درسی بسیار ارزشمندی در بازار وجود دارد که به همین دلیل گسترده بودن دانش آموزان نمی‌توانند به درستی یکی از آن ها را انتخاب نمایند. علاوه بر این، دروس مختلف در پکیج های درسی همگی از یک سطح کیفی برخوردار نیستند. مثلا در برخی از پکیج ها، درس ریاضی قوی تر و جامع تر بوده و در برخی دیگر درس زیست شناسی و…. از این رو شما باید با دانش بالایی تمامی پکیج ها را بشناسید تا بتوانید بهترین منابع را انتخاب نمایید.

بهترین راه حل برای خرید بهترین بسته آموزشی

قطعا بهترین راه حل برای خرید پکیج های آموزشی، راهنمایی گرفتن از مشاوران با تجربه ای است که تخصص خود را در زمینه کنکور به اثبات رسانده اند. دریافت مشاوره قبل از خرید سبب می‌شود که شما با اطمینان صددرصد پکیج خود را تهیه کرده و علاوه بر صرفه جویی در هزینه های خود، بتوانید زمان با ارزش خود را نیز بهتر مدیریت کنید. در این خصوص ما به شما تیم بسیار قوی مهندس بنائی را پیشنهاد می‌کنیم که با داشتتن بیش از یک دهه تجربه در این خصوص، توانسته است دانش آموزان بسیاری را به رتبه های تک رقمی و دو رقمی هدایت کند.

پکیج های آمادگی کنکور تا چه اندازه در قبولی رشته پزشکی موثر هستند؟

بسته های آموزشی کنکور مخصوص تمامی افرادی است که می خواهند پزشکی را 100 درصد قبول شوند. لازم به ذکر است که بسته های آموزشی دارای سطح بندی های متفاوتی بوده که هر دانش آموز و یا داوطلب باید مطابق با شرایط خود و پس از شرکت در آزمون تعیین سطح آن ها را تهیه کند. از این رو ما به شما توصیه می‌کنیم که قبل از خریداری هر نوع بسته یا پکیجی، با مشاوران متخصص استاد حسین بنائی به شماره های 09121965703 و 02144254030 تماس گرفته تا مشاوران ما بسته بهینه شده را به شما پیشنهاد دهند.

جمع بندی

همه میدونیم که قبولی در رشته پزشکی آرزوی خیلی از دانش آموزان و یا حتی برخی از فارغ التحصیلان هست. با این حال برای رفتن به این مسیر با مشکلاتی روبرو هستیم. مشکلاتی از قبیل اینکه نمی‌دونیم چی بخونیم، منابع رو از کجا تهیه کنیم و یا اینکه از کی مشاوره بگیریم. برای همین ما تو این مقاله به شما گفتیم چه منابعی رو تهیه کنید، برای مشاوره با چه شماره هایی تماس بگیرید و حتی بهتون مسیر هایی که می تونید برید رو هم نشون دادیم. امیدواریم که این مقاله تونسته باشه کمکی به پیدا کردن راه درست برای رسیدن به آرزو هاتون باشه.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید