شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ اعلام شد!

شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ اعلام شد!
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (1 امتیاز)

شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ با سال‌های گذشته کمی متفاوت است. این شرایط از سن گرفته تا منابع آزمون با تغییراتی همراه بوده است. این تغییرات حتی در تعداد مصاحبه‌ها و زمان آن‌ها نیز اعمال شده است. برای همین است که شما باید مداوم اخبار مربوط به دانشگاه فرهنگیان را چک کنید و حواستان را جمع کنید تا از تاریخ‌های مهم آن جا نمانید. در این مقاله از وبلاگ حسین بنایی ما برخی از تغییرات و شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ را برای شما شرح داده‌ایم.

کنکور فرهنگیان 1403 دارای ساختاری متفاوت از هر سال است. در این کنکور شما دو دفترچه اختصاصی دریافت خواهید کرد. یک دفترچه برای دروس اختصاصی خود که برای هر رشته جداگانه توزیع می شود و یک دفترچه برای دروس اختصاصی فرهنگیان که بعد از دفترچه اول توزیع می گردد. در دفترچه دوم دو منبع درسی قرار داده شده است. یکی هوش و استعداد معلمی و دیگری تعلیم و تربیت اسلامی است.

ضرایب دروس اختصاصی به همان قوت خود باقی است. مثلاً اگر شما تمایل به دبیری شیمی داشته باشید، این درس برای شما با ضریب 3 الی 4 در نظر گرفته می شود. اما ضریب درس هوش و استعداد معلمی 3 و ضریب تعلیم و تربیت اسلامی 2 است. متاسفانه هیچ منبعی برای درس هوش و استعداد معلمی وجود ندارد. اما برای تعلیم و تربیت اسلامی می‌توانید با مشاوران ما صحبت کنید تا منابع صحیح را در اختیارتان قرار دهند.

بسیاری از پسران گمان می‌کنند که به دلیل شرایط سنی که در آزمون فرهنگیان وجود دارد، دیگر نمی‌توانند در این آزمون شرکت کنند. آن‌ها دو سال از عمر خود را در سربازی به سر برده و گمان می‌کنند که زمان خود را از دست داده‌اند. برای همین از شرکت در آزمون دلسرد شده و نمی‌خواهند خود را برای کنکور آماده سازند. این در صورتی است که یکی از شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ برای آقایان، در نظر گرفتن همین موضوع است؛ بنابراین در صورتی که شما نیز مشمول خدمت سربازی بوده‌اید، نگران نباشید، سن شما بدون در نظر گرفتن آن دو سال محاسبه خواهد شد.

شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ برای مشمولین خدمت سربازی

از طرفی نیز اگر سربازی نرفته‌اید، بعد از اتمام تحصیلتان در دانشگاه فرهنگیان، شما می‌توانید به عنوان سرباز معلم در یکی از مدارس مشغول به کار شوید و هم خدمت سربازی را به اتمام برسانید و هم شاغل شوید.

شرایط سنی برای آزمون فرهنگیان با سال‌های گذشته کمی تفاوت دارد. در این چند سال اخیر یا دقیق‌تر بگوییم از سال 98 تا به الان، شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ برای سن افراد، تا 24 سال است. تا قبل از این شراط سنی 22 سال بود که با اعتراضاتی همراه بود و برای همین در این چند سال آموزش و پرورش، دو سال دیگر به این بازه زمانی اضافه نمود.

اما این شرایط به صورت دائمی نبوده و از سال آینده این شرایط به همان 22 سال باز می گردد؛ بنابراین داوطلبانی که امسال از مرز این عدد گذشته اند، تنها فرصتی که برای شان باقی‌مانده است، کنکور فرهنگیان 1403 است. برای همین است که ما بسیار تاکید می کنیم که زمان خود را از دست ندهید و با داشتن یک مشاور زبده از قافله کنکور باز نمانید.

یکی از شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ این می‌باشد که شامل دو زمان مصاحبه متفاوت است. یکی مصاحبه دی ماه سال 1402 بود و دیگری مصاحبه‌ای است که بعد از اعلام نتایج به داوطلبان اعلام می شود. مصاحبه دی ماه 1402 مرحله اول مصاحبه بود که شما می‌توانید اطلاعات کافی را در مقاله‌ای با همین نام به دست آورید.

اما در این مصاحبه چه گذشت؟ در حقیقت این مصاحبه یک آمارگیری بود تا آموزش و پرورش بتواند اطلاعات لازم برای مصاحبه بعدی داوطلبان را به دست آورد؛ بنابراین اگر در این مصاحبه شرکت نکردید و یا جامانده‌اید، خیلی نگران نباشید، زیرا که مصاحبه اصلی هنوز مانده است. اما برای اینکه از رویدادهای دیگر کنکور فرهنگیان به جا نمانید، حتماً از یک مشاور کمک بخواهید.

شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳  برای مصاحبه دی ماه 1402

داوطلبان گمان می‌کنند که اگر از امروز شروع به کنکور خواندن نمایند، دیگر امیدی به موفقیت شان نیست. در حقیقت آن‌هایی که تا به حال موفق به برنامه‌ریزی برای کنکور فرهنگیان نشده‌اند، دیگر زمان را از دست رفته دانسته و تلاشی برای موفقیت در کنکور نمی‌کنند. این در حالی است که بیشتر این افراد می‌توانند با دریافت یک مشاوره حرفه‌ای، در همین زمان باقی‌مانده خود را برای قبولی در کنکور آماده سازند. درست است که شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ کمی سخت‌تر شده است، اما بسیاری از داوطلبان نیز همین شرایط شما را دارند با این حال دست از تلاش برنداشته‌اند.

دریافت برنامه درسی و شروع به خواندن برای کنکور فرهنگیان 1403، می‌تواند اولین قدم برای قبولی در کنکور فرهنگیان باشد. از این رو فرصت را غنیمت بشمارید و همین امروز به ساختن آینده خود اقدام کنید. تنها هزینه شما یک تماس است که باید با یک مشاور گرفته شود. تماسی که در آن تمامی شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ برای شما تشریح شده و سپس برنامه درسی اختصاصی برای شما طراحی می شود. از آن پس می‌توانید با خیالی آسوده خود را برای کنکور آماده سازید.

در مباحث مهم زندگی، داشتن یک مشاور که بتواند شما را یاری دهد، بسیار مهم است. اینکه شما بتوانید تمامی امور خود را به دستان پرتوان اشخاصی بسپارید، بسیار ریسک‌پذیر است. اما تجربه مشاوران قوی مانند تیم مهندس حسین بنائی نشان داده است که افراد با وجود مشاوران می‌توانند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. معمولاً افرادی که از مشاوره بهره می‌برند دچار خطای کمتری می‌شوند و می‌توانند با اطمینان بیشتری در آزمون فرهنگیان حاضر شوند. از آنجایی که شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ با سال‌های قبل کمی متفاوت است، دور از انتظار نیست که نیاز باشد از مشاوران کمک بگیرید.

اینکه بدانید تاریخ‌های مهم چه روزهایی هستند و یا اینکه به چه روشی مطالعه کنید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را کسب کنید، می‌تواند شما را برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان آماده سازد؛ بنابراین ما شماره بهترین مشاوران خود را در اختیارتان قرار می‌دهیم (02144431313 و 09121975090) همان‌هایی که سابقه درخشانی در مشاوره دارند و تا به حال ده‌ها داوطلب را به آرزوی معلمی رسانده‌اند.

شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ برای افرادی که تا به امروز شروع به کنکوری خواندن نکرده اند.

در این مقاله شما با شرایط آزمون فرهنگیان ۱۴۰۳ آشنا شدید. همچنین انواع شرط‌هایی که برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لازم بود در این مقاله ذکر گردید. شرایطی مانند سن، سربازی برای آقایان، منابع درسی، نحوه مطالعه و… با این حال اگر باز هم جایی مبهم بود و یا نیاز به توضیحات بیشتر داشتید، می‌توانید با شماره‌های 02144431313 و  09121975090 تماس بگیرید. این شماره‌ها مربوط به مشاوران ما بوده و به صورت 24 ساعته و همه روزه در اختیار داوطلبان قرار دارد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید