شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1403

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1403
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (1 امتیاز)

یکی از بهترین و پر متقاضی ترین دانشگاه‌های ایران برای تحصیل، دانشگاه فرهنگیان است. شاید دلیل این امر نیز شرایط دانشگاه فرهنگیان در طول تحصیل و حتی بعد از تحصیل باشد. در این دانشگاه دانشجویان دارای شرایط ویژه ای هستند که در کمتر دانشگاهی شاهد آن هستیم. در حقیقت این دانشگاه نیز مانند دانشگاه نیروی هوایی ارتش و دانشگاه امام علی، تحصیل رایگان شرط استخدام پس از تحصیل را دارند و دانشجویان دیگر نگران اشتغال خود پس از فارغ التحصیلی نیستند. از این رو شرایط دانشگاه فرهنگیان برای افرادی که به شغل دبیری و معلمی علاقه مند هستند، بسیار مناسب است.

داشتن بیمه و حقوق در حین تحصیل، از جمله شرایط دانشگاه فرهنگیان می‌باشد. تمامی دانشجویان این دانشگاه می‌توانند بعد از تحصیل، خانواده خود را تحت تکلف خود درآورده و آن‌ها را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند. علاوه بر این، تمامی دانشجویان این دانشگاه از بسیاری از مزایایی کارمندان و معلمان استخدام شده برخوردار هستند.

دانشگاه فرهنگیان دارای مراحلی برای پذیرش دانشجویان خود است. یکی از آن مراحل کسب نمره کافی در آزمون کتبی (کنکور سراسری) می‌باشد. دانشجویان بعد از کسب حدنصاب نمره (امروزه کنکور دانشگاه فرهنگیان با گذشته متفاوت است. شما می‌توانید این تغییرات را در مقاله موسوم به هوش و استعداد معلمی برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان مشاهده نمایید) در آزمون، باید انتخاب رشته خود را بر اساس رشته مورد نظر خود از میان دانشگاه‌های مختلف کشور انتخاب نمایند. این دانشگاه‌ها در سطح کشور پراکنده بوده و گاه یک دانشگاه تمامی رشته‌ها را ندارد. از این رو باید در انتخاب رشته خود بسیار دقت نمایید.

مرحله دوم قبولی در دانشگاه فرهنگیان شرکت در مصاحبه حضوری این دانشگاه است. در حقیقت یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان، کسب حدنصاب نمره از مصاحبه می‌باشد. در این مصاحبه دانشجو را از لحاظ دینی و مذهبی و همچنین اخلاق و رفتار سنجیده تا بهترین گزینه‌ها را برای تربیت نسل آینده انتخاب نمایند. برای همین توصیه می‌شود که قبل از شرکت در مصاحبه، حتماً با یک مشاور خبره و متخصص (09121965703) در این زمینه صحبت نمایید. مشاور مؤسسه ما به صورت تخصصی برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان آموزش‌دیده‌اند و می‌توانند تمامی شرایط دانشگاه فرهنگیان را برای شما شرح دهند.

یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان این است که برای پذیرش در برخی از رشته‌های عملی مانند رشته‌های فنی و حرفه‌ای و تربیت‌بدنی، شما باید علاوه بر شرکت در کنکور سراسری و مصاحبه حضوری، در آزمون عملی نیز شرکت نمایید. در این آزمون سطح مهارت شما به عنوان یک معلم سنجیده می‌شود. این آزمون معمولاً بعد از مصاحبه حضوری گرفته می‌شود.

شرایط دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش  کنکور 1403

یکی از مراحل مهم و شرایط دانشگاه فرهنگیان، شرکت در مصاحبه حضوری است. در این مصاحبه چندین نفر از وزارت آموزش‌وپرورش شهر مورد نظر شما به همراه حراست در این جلسه حضور دارند. هر کدام از این افراد سؤالاتی از مباحث علمی، عقیدتی و سیاسی از شما می‌پرسند. پاسخ‌های شما باید در راستای علم و دین باشند. هر زمان که پاسخ سؤالی را ندانستید، صادقانه عدم اطلاع خود را به جمع اعلام کنید. زیرا بیان هر پاسخ اشتباهی می‌تواند در ایجاد نظر منفی در مصاحبه‌گرها مؤثر باشد.

اکیداً توصیه می‌شود قبل از آنکه در مصاحبه فرهنگیان شرکت کنید، حتماً جزوه مصاحبه‌ای که ما برای شما تهیه کرده‌ایم را مطالعه کنید. در این جزوه تمامی سوالات مربوط به بخش عقیدتی سیاسی و همچنین سوالات مربوط اوضاع حال حاضر کشور شرح داده شده است. شما می‌توانید این جزوه را از مشاوران ما به 02144254030 درخواست کنید. ما توصیه می‌کنیم که این جزوه را بعد از آزمون سراسری تهیه کرده و تا روز مصاحبه آن را مطالعه نمایید.

قبلاً به دلیل مازاد بودن تعداد معلمان، شرایط دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش سخت‌تر بوده و آموزش‌وپرورش در سنین پایین برای جذب معلمان خود اقدام می‌کرد. اما امروزه با وجود کمبود نیروی کافی در این زمینه و درخواست‌های مکرر آموزش‌وپرورش برای استخدام، وزارت‌خانه به این نتیجه رسید که نه تنها شرایط سنی را از 21 سال به 40 سال تغییر دهد، بلکه حدنصاب معدل را نیز کمی تغییر دهد. از این رو اگر شما نیز زیر 40 سال سن دارید، می‌توانید در کنکور امسال برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که هر چه معدل شما بالاتر باشد، احتمال قبولی شما در دانشگاه فرهنگیان بیشتر است. علاوه بر این، اگر شما از معدل خود راضی نیستید، می‌توانید از طریق ترمیم معدل، نسبت به افزایش آن اقدام نمایید. برای آگاهی از شرایط ترمیم معدل، می‌توانید با همکاران ما از طریق تماس با 02144254030 صحبت کنید.

شرایط دانشگاه فرهنگیان از نظر پذیرش بر اساس سن دواطلب

یکی از مزایایی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان که برای پسران بسیار حائز اهمیت است، سربازی می‌باشد. در حقیقت در این دانشگاه نیز مانند هر دانشگاه دیگری، قبول‌شدگان تا زمان تحصیل از سربازی معاف هستند. اما آنچه بعد از آن مهم می‌شود، شرکت در طرح امریه سربازی می‌باشد.

در این طرح دانشجویان به عنوان سربازمعلم در مدارس و روستاها مشغول به خدمت خواهند شد. در این حالت شخص هم کار می‌کند و هم دوران خدمت خود را به پایان می‌رساند. با این روند دیگر دو سال از زندگی یک شخص تلف نشده و همچنین به عنوان سابقه کار به سال‌های خدمتش در آموزش‌وپرورش افزوده می‌شود. البته این را باید عنوان کرد که چهار سال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نیز، به عنوان سابقه کار برای معلمان در نظر گرفته می‌شود.

شرط تأهل و داشتن فرزند در حقیقت یک امتیاز برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان می‌باشد. معمولاً هر کدام از مراحل ازدواج و فرزندآوری می‌تواند امتیاز خاصی را برای دانشجویان به همراه داشته باشد. مثلاً داشتن همسر 20 امتیاز و هر کدام از فرزندان حدود 10 امتیاز دارند. از این رو قبولی متأهلان و والدین در دانشگاه فرهنگیان، بسیار بیشتر از افراد مجرد است.

از این رو در هنگام ثبت ‌نام در کنکور و حتی روز مصاحبه و پر کردن فرم مصاحبه تمامی مدارک تأهل خود را بارگذاری کنید.  

شرایط دانشگاه فرهنگیان برای متاهلان و مشمولین به سربازی

مشاوره گرفتن برای اطلاع از شرایط دانشگاه فرهنگیان را می‌توانید از طریق شماره تماس ما (02144254030) انجام دهید. در این مشاوره ها ما از روزی که شما استارت کنکوری خواندن را میزنید تا زمانی که در مصاحبه قبول می شوید، همراه شما هستیم. در حقیقت داوطلبان باید بدانند که باید چه منابعی را برای کنکور فرهنگیان بخوانند تا بتوانند حدنصاب نمره را برای مصاحبه دریافت کنند. بعد از آن نیز داوطلبان باید خود را برای مصاحبه و سؤالاتی که از آن‌ها پرسیده می‌شود، آماده سازند. از این رو مشاوره های تخصصی مهندس حسین بنائی می‌تواند تضمینی باشد تا شما بتوانید این مراحل را با موفقیت سپری نمایید.

در این مقاله از شرایط دانشگاه فرهنگیان صحبت به عمل آمد. گفته شد که برای قبولی در این دانشگاه باید شخص دارای چه شرایطی باشد و چگونه می‌تواند آن شرایط را محیا کند. علاوه بر این، در مورد برخی از شرایط مانند سن داوطلب، معدل و سربازی نیز توضیحاتی داده شد. با این وجود اگر سوال بیشتری در این خصوص دارید می‌توانید از طریق مقالات همین سایت و یا تماس با مشاوران ما، از پاسخ سوالات خودآگاه شوید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید