تغییرات عجیب کنکور فرهنگیان و شرایط جدید

تغییرات عجیب کنکور فرهنگیان و شرایط جدید
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (2 امتیاز)

سلام رفقای خوب خودم امیدوارم که حالتون عالی باشه 🙂 البته میدونم که عالی نیست، اصلا خوب نیست! بخاطر این تغییرات عجیب و غیرمطقی در شرایط پذیرش کنکور فرهنگیان در ادامه میخوام یکسری نکات در رابطه با این اخبار جدید بهتون بدم. پس همراه من باشید تا شمارو کااامل در جریان بذارم.

من حسین بنائی هستم مدیر مجموعه کنکورستان و پیشنهاد می‌کنم این متن رو با دقت بخونید چون شرایط کنکور فرهنگبان بطور کامل تغییر کرده. امسال اتفاق عجیبی افتاد یعنی در رابطه با شرایط سنی دیوان عدالت اداری ورود کرد و گفت سن ورود به فرهنگیام باید ۴۰ سال شه و همه منتظر بودیم در دفترچه ثبت نام کنکور ، شرایط سنی برای ورود به رشته فرهنگیان تغیییر کنه و به ۴۰ برسه. یا نهایتا تغییر نکنه و ۲۴ سال بمونه. ولی در کمال تعجب دیدیم که شرایط سنی برای قبولی در رشته فرهنگیان تغییر کرد و به ۲۲سال رسید!

البته در جلسه مسئولان سنجش که بطور زنده از صدا و سیما پخش شد (چند دقیقه قبل از اومدن دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳) شرایط سنی، ۲۴ سال اعلام شد. ولی در دفترچه شاهد ۲۲ سال بودیم. من امید دارم شرایط سنی اصلاحیه بخوره و ۲۴ سال بشه. چون تجربه این که یکبار در دفترچه شرایط سنی ۲۲ خورده بود و اصلاحیه دادن و به ۲۴ سال تغییر کرد رو داریم. الان چون دوباره قراره دی ماه دفترچه جدیدی بیاد و درباره کنکور تخصصی تربیت معلم را صحبت کنه، احتمالاً دوباره تغییر میکنه و به ۲۴ سال میرسه.

خوب منابع فرهنگیانو تغییر دادن و یک اتفاق عجیبی افتاده. درواقع ۵۰ درصد شده امتحانات نهایی خرداد ماه و ۲۵ درصد شده ارزیابی داوطلب و بحث مصاحبه فرهنگیان شما که البته هر سال دارید؛ ولی شرایطش متفاوت شده و ۲۵ درصد کنکور سراسریه، که دوباره توی این ۲۵ درصد ۱۰ درصد کتاب‌های جدیدین که تاحالا ندیدیمشون و جدید معرفی کردند

مثلا (هوش و استعداد معلمی که ضریب ۳ داره و تعلیم و تربیت اسلامی که ضریب ۲ داره و فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی که ضریب ۲داره) و ۱۵ درصدشم منابع کنکورتونه که مثلا در رشته انسانی، روانشناسی فلسفه منطق، علوم و فنون ریاضی و آمار اقتصاد و… یا در رشته تجربی ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست ۳سال دهم، یازدهم، دوازدهم رو بصورت تستی بخونی در نهایت ۱۵ درصد از سهم کنکور فرهنگیان و داشته باشی. خیلی عجیبه چون این همه بخونی فقط برای ۱۵ درصد!!

مسئله بعدی انتخاب رشته از دی ماه ۱۴۰۲ یعنی دقیقا چند روزه دیگست… تاحالا ندیده بودم اول انتخاب رشته کنی بعد آزمون بدی 🙂 ولی طبق اعلام در دفترچه گویا انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از دی ماه شروع میشه و این یک معنی داره. یعنی تحقیقات محلی شما قراره خیلی زودتر شروع شه. دلیلشم تا حدودی معلومه دیگه، با توجه به اتفاقات چند سال گذشته و شلوغی ها و نقش زیاد دانش آموزان و معلمان در این اتفاقات و حساس بودن این شغل و اثر گذاری روی قشر مهمی از جامعه، باید گزینش حساستری انجام بشه.

وقتی این همه شلوغی شد مشخص شد قشر معلمان بسیار اهمیت دارند و نقش مهمی در تربیت و طرز فکر نسل جوان ایفا میکنن؛ به همین دلیل خواستن که افرادی را انتخاب کنند که تعامل بیشتری با نظام جمهوری اسلامی ایران دارند و عقاید و فکرشون در تناقض با حاکمیت نیست. افرادی که متدین ترند و از لحاظ پوشش، پوشش مناسب دارند (در واقع افرادی که قراره الگوی دانش آموزان باشند را با حساسیت و وسواس بیشتر گزینش کنند)

چون معلم به عنوان الگو حساب میشه و روی قشر جوان تاثیر خیلی زیادی داره ، اگر افرادی انتخاب کنن که خط فکریش با خط فکری نظام جمهوری اسلامی ایران خیلی همراهه، دانش آموزان متدین تری تربیت می‌کنن. نسبت به این که خط فکری متفاوت داشته باشه یا اینکه پوشش و حجاب خوبی نداشته باشه.

بنابراین موضوع “مصاحبه فرهنگیان” اهمیت صدچندانی نسبت به گذشته پیدا کرده! البته نباید نگران مصاحبه فرهنگیان باشید چون در دوره صفر تا صد مصاحبه فرهنگیان بصورت کامل به شما آموزش دادیم که چگونه با بالاترین نمره از مصلحبه خارج شید و فایل تمتم‌سوالات عقیدتی سیاسی ، احکام و…. در اختیارتون قرار میگیره. برای دریافتش روی لینک (روی تصویر زیر) بزنید.

دوره صفر تا صد مصاحبه فرهنگیان

موضوع بعدی تغییر ملاک دعوت به مصاحبه فرهنگیانه، یعنی اومدن گفتن آقا دعوت به مصاحبه کنکور فرهنگیان چون احتمالا میافته اواخر خرداد و اون زمان هنوز سوابق داوطلب ها از سمت آموزش و پرورش برای سازمان سنجش فرستاده نشده بر اساس کنکوری که توی اردیبهشت میده حساب میشه به این صورت که ۶۰ درصد کنکور سراسری و ۴۰ درصد کنکور فرهنگیان!!

یعنی سوابق تاثیری در دعوت به مصاحبه کنکور فرهنگیان نداره و فقط در قبولی نهایی تأثیر گذاره!

من پیشبینیم اینه که همه کارا انجام میشه و در نهایت وقتی معدلت بالای ۱۴ بود که قبولی. اگرم زیر ۱۴ بود، حتی اگه تمام مراحل مصاحبتو خوب پیشرفته باشی، بازم رد میشی.

تا امسال که دوبرابر ظرفیت دعوت به مصاحبه میکردن. امسالم احتمالا همینه و اگر قرار باشه ۵۰هزار نفر ظرفیت به رشته فرهنگیان بدن. ۱۰۰هزار نفر دعوت به مصاحبه می‍کنن و از این ۱۰۰هزار نفر ۵۰هزارتا قبول میشن و ۵۰هزارتای دیگه رد می‌شن.

در نهایت برای دریافت مشاوره و قبولی تضمینی در کنکور و مصاحبه فرهنگیان همین الان روی دکمه زیر بزنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید