زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شد!

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان 1403 اعلام شد!
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (2 امتیاز)

شاید بتوان گفت که یکی از استرس آور ترین خبرهایی که می‌تواند یک داوطلب را در شک فرو ببرد، جا ماندن از مصاحبه کاری و تحصیلی است. برای همین ما در مقالات بسیاری در مورد تاریخ های مهم و زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سخن گفته ایم. بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتماً این تاریخ ها را بر روی کاغذی نوشته و در جلو دیدتان قرار دهید. علاوه بر این، تمامی داوطلبانی که با مشاوران خود در ارتباط هستند، نگرانی از این بابت ندارند زیرا که مشاور هر روز کنار آن‌ها بوده و آنها را از تغییرات به وجود آمده آگاه می‌سازند.

چند هفته قبل سازمان سنجش خبری منوط بر زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در دی ماه اعلام کرد. بسیاری از داوطلبان از این خبر اطلاع نداشته و از مصاحبه جامانده اند. همین امر سبب شده است، آن‌ها گمان کنند که دیگر باید با شغل معلمی خداحافظی نمایند! این در صورتی است که ریز جزیئات زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در دی ماه را در مقاله ای با عنوان مصاحبه دی ماه فرهنگیان قرار داده ایم. در حقیقت این مصاحبه یک جمع‌آوری اطلاعات اولیه از متقاضیان بود و جا ماندن از آن تاثیری در قبولی و یا رد شدن شما ندارد.

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، در تابستان 1403 بعد از اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته می‌باشد. بعد از این مرحله داوطلبان هر کدام باید در روز تعیین شده از سوی دانشگاه های مورد نظر، در دانشگاه حضور داشته و در مصاحبه شرکت کنند. در روز مصاحبه باید مدارک لازم را به همراه خود داشته و فرم های مهم را دانلود و پر نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله “چرا باید از پکیج مصاحبه فرهنگیان برای قبولی تضمینی در مصاحبه استفاده گردد؟” را مطالعه نمایید.

بعد از اینکه تمامی مدارک را آماده کردید، باید معرفی خود را چندین بار جلوی آینه تمرین کنید. زیرا که سوال اولی که از شما پرسیده می‌شود، در خصوص معرفی خودتان است. بنابراین سعی کنید با اعتماد به نفس و بدون استرس این کار را چندین بار تمرین کنید.

موفقیت در زمان بندی و مدیریت زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است.

مرحله دوم انتخاب پوشش مناسب است که در ادامه همین مقاله درباره آن توضیحاتی خواهیم داد. سومین نکته‌ای که باید رعایت کنید، پاسخگویی به سوالات می‌باشد. شما باید قبل از زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، حتماً سوالات احتمالی که شما پرسیده می‌شود را مرور کرده باشید، برای این کار می‌توانید مقاله “سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان چه هستند؟” را مطالعه نمایید. در صورت داشتن استرس و یا سوالات بیشتر نیز، می‌توانید در تمامی روزهای هفته با مشاوران تخصصی ما به شماره‌های 02144431313 و 09121975090 ارتباط بگیرید.

در سال‌های قبل تنها یک مصاحبه برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان بود و آن هم بعد از کنکور و انتخاب رشته، اسامی در سایت اعلام می‌شد و داوطلبان باید مطابق با رشته و دانشگاه خود، در مصاحبه شرکت می‌کردند. اگر به هر دلیلی داوطلب نمی‌توانست در این مصاحبه شرکت کند، فرصت مجددی در کار نبود و داوطلب می‌بایست تا سال آینده صبر کند. از این رو استرس بر روی داوطلبان بسیار زیاد بود. از امسال به بعد با هماهنگی سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش، زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به دو نوبت دی ماه و تابستان موکول شد.

در این حالت داوطلبانی که نتوانسته‌اند در مصاحبه دی ماه دانشگاه فرهنگیان شرکت نمایند، می‌توانند در مصاحبه‌ای که بعد از کنکور است، حضور یابند. در حقیقت مصاحبه در دی ماه یک روش برای جمع‌آوری اطلاعات اولیه از سوی داوطلبان است و اگر از آن جامانده‌اید، نگران نباشید می‌توانید در مصاحبه‌ای که بعد از کنکور برگزار می‌شود، شرکت نمایید.

زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در چه تاریخی است؟

پوشش شما در روز مصاحبه بسیار حائز اهمیت است. زیرا که حداقل یکی از مصاحبه کنندگان از حراست بوده و نه تنها پوشش شما را مورد بررسی و امتیازدهی قرار می‌دهد، بلکه سوالات دینی و عقیدتی سیاسی نیز از شما می‌پرسد؛ بنابراین در زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان بهتر است که از رنگ‌های سرمه‌ای، طوسی، مشکی و یا قهوه‌ای تیره استفاده نمایید. برای خواهران بهتر است که از چادر استفاده شود و حجاب اسلامی به صورت کامل رعایت شده و سعی کنید از آرایش‌های زننده به شدت پرهیز نمایید. البته در صورت عدم استفاده از چادر، می‌توانید از مانتو شلوار اداری نیز استفاده نمایید. دقت نمایید که پوشش شما تأثیر بسزای در جلب امتیاز برای شما دارد.

برای برادران نیز بهتر است که از کت‌وشلوار استفاده گردد. در غیر این صورت از پوشیدن شلوارهای لی، کتان، بلوز آستین کوتاه و… جدا بپرهیزید. توصیه می‌گردد که از شلوار پارچه‌ای با رنگ‌های تیره و پیراهن آستین بلند استفاده نمایید.

باید بدانید که خارج از اتاق مصاحبه، دوربین‌های مداربسته شما را زیر نظر دارند. پشت این دوربین‌ها افرادی خبره قرار داشته که رفتار و حرکات شما را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. علاوه بر این، افرادی به غیر از داوطلبان در راهرو ها و اتاق‌ها می‌چرخند و حتی شاید با شما صحبت کنند؛ این افراد همان کسانی هستند که برای مصاحبه‌گرها خبرهایی از داوطلبان می‌برند و یا خود سنجش‌گرهای نامحسوس هستند.

از این رو در زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان هرگز با صدای بسیار بلند صحبت نکنید، از خندیدن‌های بی جا بپرهیزید، به هیچ عنوان به اتاق‌های خالی سرک نکشید و یا در آن‌ها ننشینید، از افرادی که از اتاق مصاحبه خارج می‌شوند، درباره سوالات پرس و جو نکنید. کلاً بهتر است که در زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، آرام بر جای خود نشسته تا زمانی که نام شما را می‌خوانند.

گاهی اوقات زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، یک ردیف صندلی در روبروی درب اتاق مصاحبه قرار می‌دهند. این ترفند برای سنجش رفتار شما است. در این صورت به هیچ عنوان سعی نکنید که به داخل اتاق سرک بکشید. زیرا که این رفتار اصلاً در شأن یک معلم نیست و می‌تواند برای شما امتیاز منفی به همراه داشته باشد.

از زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان چگونه مطلع شویم؟

خوشبختانه تیم مهندس حسین بنائی یک گروه تخصصی در خصوص مشاوره در زمینه زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و نحوه عملکرد، پوشش، جمع‌آوری مدارک، پاسخ به سوالات روز مصاحبه و… می‌باشد. از این رو شما می‌توانید از هم اکنون تا روز مصاحبه از طریق شماره‌های 09121965703 و 02144254030 با مشاوران ما در ارتباط باشید. علاوه بر مشاوره در زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، شما می‌توانید از همین‌الان نوع جزوات و نحوه مطالعه بهینه برای شرکت در کنکور را نیز از مشاوران ما پرس و جو نمایید.

در این مقاله در مورد زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان صحبت به عمل آمد. همچنین در مقالات مختلف که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند، توضیحاتی داده شد. علاوه بر این، توضیحاتی در خصوص نوع پوشش، نوع برخورد و تمامی اعمالی که روز مصاحبه باید انجام دهید، داده شد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید