سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می شود؟

سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می شود؟
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (2 امتیاز)

یکی از مراحل مهم قبولی در دانشگاه فرهنگیان، شرکت در مصاحبه و کسب امتیاز کافی برای این مرحله است. در این مرحله از شما سوالات علمی و عمومی پرسیده می شود که باید بتوانید به آن‌ها پاسخ‌های صحیح، کامل و جامع بدهید. سوالات علمی مختص رشته خودتان بوده و سوالات عمومی در سه حوزه، سیاسی، عقیدتی و مذهبی می‌باشد.

هر بخش توسط افراد خبره پرسیده خواهد شد؛ بنابراین شما باید اطلاعات کافی در خصوص سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می شود داشته باشد. در این مقاله از سایت استاد حسین بنائی ما راهنمایی‌های لازم را در خصوص نحوه پاسخ‌دهی به این سوالات به شما عرضه می‌کنیم.

گاه پیش می‌آید که افراد نتوانند به سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود، پاسخ دهند. در این حالت چه اتفاق رخ می‌دهد؟ آیا در این صورت از داوطلب امتیازی کسر خواهد شد؟ آیا باید قید معلم شدن را زد؟

در این حالت بهتر است که از خود بپرسید که اصلاً آن سؤال چه بوده است و آیا پاسخ‌دادن به آن اصلاً صحیح بوده است یا خیر؟ و یا اگر هر پاسخی می‌دادید پذیرفته بود یا نه؟ باید عنوان کرد که برخی از سوالات دارای پاسخ مشخصی نیستند و مصاحبه‌گر آن‌ها را از شما می‌پرسد تا فقط به سطح استدلال شما پی ببرد و بتواند بسنجد که آیا شما توانایی پاسخ‌دهی‌های سریع و صحیح را دارید یا خیر.

بنابراین، اگر مصاحبه‌گر از شما سوالاتی علمی پرسید، باید به تمامی آن‌ها پاسخ دهید و در صورتی که نتوانید پاسخ دهید، از شما امتیاز کسر خواهد شد. مگر آنکه آن سؤال در سطح مصاحبه و دیپلم نبوده و مصاحبه‌گر تنها برای سنجش میزان مطالعه آزاد و علم شما آن را پرسیده باشد. در این صورت اگر بتوانید به سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود پاسخ دهید، توانسته‌اید تأثیر مثبتی بر مصاحبه کننده بگذارید. اگر هم نتوانید پاسخ دهید، امتیازی از شما کسر نخواهد شد.

اما در خصوص سوالات عمومی. اولاً سعی نکنید به هر سوالی و به هر قیمتی پاسخ دهید. در حقیقت یک پاسخ اشتباه می‌تواند کل مصاحبه را با چالش مواجه سازد؛ بنابراین هرگز سعی نکنید به سوالاتی که به آن‌ها اشراف ندارید پاسخ دهید. مخصوصاً در مورد مسائل سیاسی. در این صورت مصاحبه‌گر امتیاز کمتری از شما کسر خواهد کرد.

سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می شود بیشتر در چه زمینه هایی هستند؟

سوالات به دو دسته کلی و عمومی تقسیم می‌شوند. شما می‌توانید مقاله اختصاصی در این حوزه با نام “صفر تا صد مصاحبه فرهنگیان” مطالعه بفرمایید. همچنین میتوانید با استفاده از “دوره رایگان مصاحبه فرهنگیان” اطلاعات خود را بصورت رایگان افزایش دهید. این مقالات به طور کامل شما را در خصوص دسته‌بندی سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود، راهنمایی خواهند کرد.

به خاطر داشته باشید که سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود، بسیار موشکافانه بوده و افراد متخصصی آن‌ها را مطرح می‌کنند؛ بنابراین تا جای ممکن در پاسخ‌دهی به آن‌ها دقت نمایید. شاید از شما انتظار نرود که به سوالات عمومی که شامل مسائل سیاسی، عقیدتی و مذهبی است، پاسخ‌های جامعی دریافت شود، اما قطعاً انتظار می‌رود که بتوانید به سوالات تخصصی رشته خود پاسخ دهید؛ بنابراین حتماً سعی کنید به مطالب علمی اشراف کامل داشته باشید. مصاحبه‌گرهای این مرحله تماماً از رشته شما بوده و سوالات تخصصی و مفهومی از شما می‌پرسند.

بخشی از سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می شود، مربوط به سیاست بوده و از شما در مورد مسائل سیاسی نظرخواهی می‌گردد. از این رو سعی کنید، در مورد مسائل سیاسی روز کشور و جهان به اندازه کافی مطالعه داشته باشید تا بتوانید به تحلیل‌های درستی بپردازید. علاوه بر این، هرگز سعی نکنید قضاوت کنید و یا به بدگویی از یک سیستم بپردازید. به صورت افراطی از یک حکومت انتقاد نکنید و هرگز از کلمات کلی و حساس مانند مملکت، رهبری، اسلام و… استفاده نکنید مگر آنکه به صورت مستقیم از شما پرسیده شود.

اگر هم در خصوص مطلبی اطلاعات کافی نداشتید، بهتر است که از همان اول این موضوع را بیان نمایید. توصیه می‌شود که خود را جز هیچ یک از احزاب سیاسی معرفی نکنید و در صورت پرسیدن مستقیم این سؤال، از پاسخ صریح بپرهیزید.

پاسخ  به سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می شود را از کجا پیدا کنم؟

سوالاتی که در خصوص خانواده و بستگان از شما پرسیده می‌شود را در نهایت دقت پاسخ دهید؛ زیرا که تمامی این پاسخ‌ها توسط تحقیقات محلی صحت یابی خواهند شد. در صورتی که در خانواده خود فردی را دارید که دارای مشکلات سیاسی است، صراحتاً بگویید که با عقیده وی هم نظر نیستید و مخالفت‌های خود را با او بیان کنید. باید بدانید که پاسخ به مسائل سیاسی، به اندازه سوالات عقیدتی و مذهبی حساس هستند.  

بیشتر متقاضیان و افرادی که برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دعوت می‌شوند، به دنبال منابعی برای سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود، هستند. متأسفانه هیچ منبع مکتوب و موثقی از سوی سازمان آموزش و پرورش و یا سنجش برای این منظور در نظر گرفته نشده است. تنها برخی از مؤسسات خصوصی توانسته‌اند با استفاده از حدس و گمان جزواتی را آماده سازند و با قیمت های مختلفی به متقاضیان بفروشند. این در حالی است که منابع برای سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود، باید کاملاً موثق و به روز باشد. زیرا که در این مصاحبه از سوالات سیاسی روز پرسیده می شود و افراد باید با توجه به دانش روز خود به آن‌ها پاسخ دهند.

البته گاهی نظر خود شخص هم پرسیده می‌شود که در این صورت فرد باید با توجه به اطلاعاتی که قبلاً به پرسشگرها داده است، به این سوالات پاسخ دهد. از این رو داشتن یک مشاور که بتواند تمامی سوالات را قبل از مصاحبه با شما تمرین کند، بسیار ضروری است. مشاوران باید خود به مسائل سیاسی، عقیدتی و مذهبی اشراف داشته باشند تا بتوانند راهنمای خوبی برای شما باشند. برای همین است که تیم مهندس حسین بنائی برای چندین سال متوالی است که به عنوان حرفه‌ای‌ترین تیم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان انتخاب میَ‌شود.

مشاوران تخصصی ما در زمینه دانشگاه فرهنگیان می‌توانند روزها و حتی ماه‌ها قبل از برگذاری کنکور ویژه فرهنگیان با مشاوره‌های خود شما را در قبولی دانشگاه فرهنگیان یاری دهند. این مشاوره‌ها به شما درصدهای لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان، تراز هر دانشگاه، روش‌های مطالعه، سوالات مصاحبه و مهم‌تر از آن یادآوری برای هر رویداد در خصوص دانشگاه فرهنگیان صورت می‌گیرد. در حقیقت شما با وجود مشاوران خود در مؤسسه ما می‌توانید با خیالی آسوده تنها به مطالعه پرداخته و خود را از حواشی که در این خصوص قرار دارد به دور نگهدارید.

سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می شود چه هستند؟

مشاوران ما در گروه مشاورین مهندس حسین بنائی تا به امروز توانسته‌اند بیش از صدها متقاضی دانشگاه فرهنگیان را با کمک راهنمایی‌های خود به آرزوی معلم شدن پیوند دهند. از این رو است که ما تأکید داریم که شما انرژی خود را تنها برای درس خواندن صرف کنید و هموار کردن مسیر را به ما واگذار نمایید. ما می‌دانیم که بهترین جزوه‌ها، بهترین برنامه‌های مطالعه‌ای، سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود و بهترین راهکارها برای قبولی در مصاحبه چه هستند. برای همین کافی است تنها با شماره‌های 02144431313 و 09121975090 تماس گرفته تا بتوانید از تخصصی‌ترین و بهترین مشاوره‌های ما بهره‌مند شوید.

در این مقاله در خصوص انواع سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود صحبت کردیم. علاوه بر این، به شما منابعی داده شد که بتوانید از طریق آن به سوالات دسترسی داشته باشید. باید بدانید سوالاتی که در مصاحبه فرهنگیان پرسیده می‌شود به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می‌شوند که هر مصاحبه‌گر بخش مختص به خود را خواهد پرسید. سوالات دارای امتیازاتی هستند که در همان جلسه به شما اختصاص داده می‌شوند.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید