سیر تا پیاز لو رفتن سوالات کنکور فرهنگیان

سیر تا پیاز لو رفتن سوالات کنکور فرهنگیان
در این پست می‌خوانید:
4.3/5 - (7 امتیاز)

این روزها بازار خرید و فروش سوالات کنکور فرهنگیان بسیار داغ است. از آنجایی که متقاضیان برای این دانشگاه هر ساله بیشتر می‌گردند، دور از انتظار نیست که بعضی از افراد از این شرایط و بازار عرضه و تقاضا سود جسته و بخواهند از این طریق به سوءاستفاده از داوطلبان بپردازند. از این رو پیدا کردن منابع صحیح کار بسیار دشواری است و تنها در کنار یک مشاور می‌توان با اطمینان به استفاده از منابع پرداخت.

علاوه بر این، تعدد در تعداد منابع باعث سردرگمی داوطلبان کنکور فرهنگان شده و آن‌ها به راستی نمی‌دانند که کدام منبع صحیح است و کدام یک نه. از طرفی هم زمانی برای شرکت در این آزمون باقی نمانده است و متقاضیانی که از الان به بعد می‌خواهند خود را برای کنکور فرهنگیان آماده سازند، حتماً باید از منابعی که دارای بیشترین تأثیر است، استفاده نمایند.

برای همین ما در مقالات متعددی مانند “سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان چه هستند؟” و “جزوه هوش و استعداد معلمی فرهنگیان” سعی کرده‌ایم که این منابع را به شما معرفی نماییم. البته شما می‌توانید برای اطلاع از ویژگی‌های این جزوات، با شماره‌های 09121965703 و 02144254030 تماس گرفته تا همکاران ما در گروه استاد حسین بنائی بتوانند شما را در خصوص جزوات و سوالات کنکور فرهنگیان راهنمایی نمایند.

کنکور فرهنگیان امسال با سال‌های گذشته تفاوت‌هایی داشته است. اول آنکه متقاضیان باید در دو نوبت مصاحبه شرکت نمایند (جاماندگان مصاحبه دی ماه دانشگاه فرهنگیان) و دوم آنکه منابع تغییر کرده است (تغییرات عجیب کنکور فرهنگیان و شرایط جدید) و سومین نکته آن است که این کنکور به صورت مجزا برگزار می‌شود.

مطابق با آخرین مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور فرهنگیان از کنکور سراسری جدا گردید و از کنکور سال 1403 به بعد، شرایط بسیار متفاوتی این آزمون با شرایط متفاوتی برگزار می‌گردد. در ابتدا اعلام گردید که هر شخص می‌تواند به انتخاب خود، یک یا هر دو کنکور را انتخاب نماید. اما طبق آخرین اطلاعیه دفترچه کنکور 1403، فردی که قصد دارد کنکور فرهنگیان را شرکت کند، بایستی طبق ملاک اعلام شده برای دعوت به مصاحبه، در هر دو کنکور شرکت کند.

منابع سوالات کنکور فرهنگیان را از گروه مشاوره مهندس حسین بنائی بخواهید.

علاوه بر این، از جمله تغییرات قابل توجه پذیرش فرهنگیان، این است که شرط معدل از شرایط لازم برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان، حذف گردید. این بدان معناست که معدل دیگر تأثیری در پذیرش دانشگاه فرهنگیان ندارد.

زمان برگزاری کنکور فرهنگیان، 6 و 7 اردیبهشت ماه بوده و همزمان با مرحله اول کنکور سراسری می‌باشد. این یعنی داوطلبان کنکور فرهنگیان، تنها در مرحله اول کنکور فرصت آزمون دادن دارند. در این حالت، داوطلبان دفترچه کنکور رشته مورد نظر خود را همراه بقیه داوطلبان دریافت می‌نمایند و در آزمون شرکت می‌کنند. این دسته از متقاضیان باید علاوه بر سوالات دروس تخصصی رشته‌ مورد نظر خود به سوالات دفترچه ویژه کنکور فرهنگیان نیز که در همان جلسه به آن‌ها داده می شود، پاسخ دهند.

  • ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ⇐ شرکت در کنکور و دریافت دفترچه فرهنگیان
  • 15 خرداد ⇐ اعلام درصد های کنکور هم در کنکور سراسری و هم در آزمون تخصصی فرهنگیان
  • اواخر خرداد ماه ⇐ اعلام اسامی دعوت شدگان به مصاحبه و حضور در مکان مورد نظر جهت مصاحبه.
  • برج 4 یا تیرماه ⇐ ارسال سوابق متقاضیان برای آموزش و پرورش و سپس شرکت در کنکور تیر ماه.

سوالات کنکور فرهنگیان ۱۴۰3 از منابع مختلفی طرح می‌شوند. این سوالات برای اولین بار توسط اساتید آموزش و پرورش طرح شده و با سوالات کنکور سال‌های گذشته متفاوت هستند. علاوه بر این، منابع سوالات کنکور فرهنگیان ۱۴۰3 با سال‌های گذشته متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید سوالات کنکور فرهنگیان 1403 را از مقالات “سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان چه هستند؟” و “جزوه هوش و استعداد معلمی فرهنگیان” به دست آورید.

پاسخ به سوالات کنکور فرهنگیان سال 1403 را با جدید تری متد یاد بگیرید.

سوالات کنکور فرهنگیان ۱۴۰3 از دو نوع منبع تشکیل شده‌اند که در قالب دو دفترچه به داوطلبان تحویل داده می‌شوند. دفترچه اول شامل دروس اختصاصی هر رشته می‌باشد. مثلاً برای رشته ریاضی، آمار و احتمالات، هندسه، ریاضی و گسسته در دفترچه قرار دارد. دفترچه دوم از دو نوع درس مختلف که جدیداً آموزش و پرورش به عنوان سوالات کنکور فرهنگیان ۱۴۰3 تعیین کرده است، قرار دارد. این دو درس شامل هوش و استعداد معلمی و تعلیم‌وتربیت اسلامی هستند. از میان این دو درس، تنها هوش و استعداد معلمی دارای ضریب 3 بوده و تربیت اسلامی با ضریب 2 ارائه می‌شود.

قطعاً داشتن نمونه سوالات کنکور فرهنگیان می‌تواند تا اندازه بسیاری در پیشرفت و آشنایی شما به سوالات کنکور فرهنگیان کمک نماید. اما از آنجایی که امسال اولین سال برگزاری کنکور فرهنگیان بدین صورت است، باید عنوان کرد که هیچ نمونه سؤال مدونی در این خصوص قرار ندارد. از این رو تمامی نمونه سوالات به صورت تألیفی بوده و بر اساس تجربیات طراح نمونه سؤال‌ها می‌باشد.

از این رو شما باید سعی کنید که با کمک مشاوران خود، بهترین منبع نمونه سوالات را به دست آورید. علاوه بر این، وجود یک مشاور در کنار خودتان باعث می‌شود که بتوانید نمونه سوالات کنکور فرهنگیان را بهتر و راحت به دست آورید. همچنین مشاوران زمان‌های کلیدی آزمون فرهنگی‌ام مانند زمان مصاحبه، دریافت کارت ورود به جلسه و هر نوع تغییر و خبر مهمی که می‌تواند در قبولی داوطلب تأثیر داشته باشد را به اطلاع او می‌رسانند.

یکی از دغدغه‌های داوطلبان برای شرکت در کنکور فرهنگیان این است که سوالات کنکور فرهنگیان از چه درس‌هایی است؟ در حقیقت اینکه شما دقیقاً بدانید منابع درسی شما چه هستند و چه ضرایبی دارند، می‌تواند تا حد بسیاری در موفقیت شما تأثیرگذار باشد. از این رو بسیاری از داوطلبان با شماره‌های 09121965703 و 02144254030 تماس می‌گیرند تا از چند و چون منابع درسی، تاریخ‌های مهم آزمون فرهنگیان، برنامه‌ریزی درسی، نمونه سوالات کنکور فرهنگیان و…. مطلع شوند.

عده‌ای دیگر از دانش‌آموزان تمایل دارند که بدانند از هر درسی چه تعداد سؤال مطرح می‌شود. در خصوص این دسته از داوطلبان باید عنوان کرد که سوالات اختصاصی هر رشته به منوال سال‌های گذشته طرح شده یعنی جمعاً 100 سؤال اما از تعداد سوالات کنکور فرهنگیان هنوز آمار دقیقی ارائه نشده است.

سوالات کنکور فرهنگیان 1403 تغییر کرده است.

با توجه به اینکه زیر گروهای هر گروه آزمایشی حذف گردیده است و همچنین حذف دروس عمومی در کنکور سراسری ۱۴۰۳، اعلام شده است که سابقه تحصیلی دانش‌آموزان تا حدود ۵۰ درصد در نتیجه نهایی کنکور مؤثر است. به همین دلیل داوطلبان کنکور سراسری باید جهت پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر خود در آزمون اختصاصی مربوط به گروه آزمایشی خود شرکت کرده و با به دست آوردن نمره کل مورد نیاز بتوانند مجاز به انتخاب رشته گردند.

شیوه پذیرش در آزمون فرهنگیان و درصدهای مورد نیاز برای قبولی در این آزمون:

  • 50  درصد تأثیر قطعی معدل دیپلم
  • 25  درصد تراز و رتبه کنکور
  • 25  درصد نمره مصاحبه

تقسیم 25 امتیاز روز مصاحبه و پاسخ‌دهی به سوالات کنکور فرهنگیان:

  • 15  درصد نمره (سوالات اختصاصی مربوط به هر گروه آزمایشی)
  • 10  درصد نمره مربوط به سوالات اختصاصی فرهنگیان

در این مقاله شما با انواع سوالات کنکور فرهنگیان آشنا شدید. همچنین ما به شما مقالاتی را معرفی کردیم که می‌توانید از طریق آن‌ها اطلاعات جامع‌تری را در این خصوص به دست آورید. علاوه بر این می‌توانید از طریق شماره های موجود در صفحه با مشاوران ما تماس گرفته تا از منابع و نخوه مطالعه برای پاسخ‌دهی به سوالات کنکور فرهنگیان آگاه شوید.

اگر سوالی برایتان باقی مانده در بخش نظرات از مشاورین ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

دیدگاه‌ها ۳
ارسال دیدگاه جدید