سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان چه هستند؟

سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان چه هستند؟
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (1 امتیاز)

یکی از دغدغه‌های داوطلبانی که قصد قبولی در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را دارند این است که با سوالات مختلفی که از آنان پرسیده می‌شود، آشنایی چندانی ندارد. مخصوصاً سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان که می‌تواند از منابع مختلفی گردآوری گردد. باید عنوان کرد که سوالات مصاحبه فرهنگیان به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم‌بندی می‌شوند. در حقیقت مصاحبه‌کنندگان با عنوان کردن سوالات مختلف قصد دارند تا داوطلبان را به چالش کشیده تا از این طریق شایستگی آنان برای کسب شغل شریف معلمی را مورد سنجش قرار دهند.

نمونه سوالات فرهنگیان در زمینه‌های مختلفی مانند روان‌شناسی، عقیدتی، سیاسی، احکام، علمی و… طرح می‌شود و داوطلبان موفق می‌گردد که از چگونگی پاسخ به سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان آگاه باشد. از این رو در ادامه مقاله، ما شما را با نحوه سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان آشنا خواهیم ساخت.

داوطلبان دعوت به مصاحبه باید به سوالات روان‌شناسی مطرح شده در جلسه مصاحبه پاسخ صحیح داده تا مصاحبه‌کنندگان بتوانند به تحلیل ابعاد شخصیتی آنان بپردازند؛ لذا پاسخ صحیح و واقعی می‌تواند صداقت و احساس مثبت‌نگری شما را به حضار نشان دهد. همچنین آشنایی با سوالات عقیدتی برای داوطلبان اهمیت بسیاری داشته و افراد باید حتماً به مسائل اعتقادی تسلط داشته باشند. علاوه بر این، داوطلبان باید به مسائل روز جامعه آگاه بوده تا بتوانند به سوالات سیاسی‌های پاسخ صحیح بدهند (سؤالاتی از قبیل، دیدگاه رهبری در مورد موارد مختلف، اطلاع از اسامی و تعداد افراد مجلس خبرگان، مسائل مطرح شده در مجلس شورای اسلامی و…).

مهم‌تر از همه این موارد، داوطلبان باید به سوالات تخصصی رشته تحصیلی خود جامع و کامل پاسخ داده تا میزان تسلط آنان بر مباحث علمی توسط مصاحبه‌کنندگان مورد سنجش قرار گیرد. سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان نیز شامل سؤالات در مورد اصول و فروع دین بوده و همچنین قوانین و مقررات اسلامی را در برخی موارد مانند تجارت، خانواده و یا ائمه اطهار پرسیده می‌شود.

سوالات مصاحبه فرهنگیان  به دو بخش سوالات عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند. سوالات اختصاصی متناسب با شغل معلمی و گروه آزمایشی متقاضیان تعیین بوده و سوالات عمومی در خصوص موضوعاتی مانند مسائل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، مذهبی و نظامی است. از این رو داوطلبان باید قبل از حضور در مصاحبه، مسائل روز جمهوری اسلامی ایران و جهان را مورد مطالعه قرار دهند. برای اطلاع از این نوع سوالات و پاسخ‌دهی به سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان می‌توانید با شماره‌های 09121965703 و 02144254030 تماس بگیرید.

سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان راهی برای رسیدن به شغل دلخواه شما.

علاوه بر سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان، یکی از مباحثی که در سؤال و جواب مصاحبه فرهنگیان از متقاضیان پرسیده می‌شود، اطلاعات عمومی در مورد شغل معلمی و سازمان آموزش و پرورش است. معمولاً پرسیده می‌شود که جایگاه معلم در جامعه، ویژگی‌های یک معلم شایسته، اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقش خانواده در رشد دانش‌آموزان، قوانین مهم آموزش و پرورش و جایگاه ارزش‌های اسلامی در آموزش و پرورش چه می‌باشد و شما باید در این مورد سوالات کاملی را پاسخ دهید.

معمولاً بین حضور شما در محل مصاحبه تا احضار شما در جلسه چند ساعتی فاصله زمانی وجود دارد. در این فاصله هرگز سعی نکنید به اتاق‌های هم‌جوار و یا اتاق مصاحبه سرک بکشید و یا از افرادی که از جلسه مصاحبه بیرون می‌آیند در مورد سوالات پرسیده شده صحبت کنید. زیرا که اکثر راهرو ها و اتاق‌ها به دوربین مجهز بوده و تمامی حرکات و رفتار شما زیر نظر است. 

معمولاً برخی از مصاحبه‌کنندگان حضور نیمه‌وقت در جلسه مصاحبه دارند. این افراد با گشتن در راهرو ها و زیر نظر گرفتن داوطلبان، گزارش‌های لازم را به پرسشگرها منتقل می‌کنند؛ بنابراین سعی کنید که رفتار شما مناسب با یک محیط اداری بوده و از برخوردهایی که نظرها را به سوی شما جلب می‌کند، بپرهیزید. علاوه بر این، ظاهر و پوشش شما بسیار اهمیت دارد. سعی کنید که از پوشش اداری و یا چادر استفاده نمایید.

در هنگام نشستن کاملاً ادب را رعایت کرده و از انجام رفتارهای سبک سرانه جدا بپرهیزید. پوشش شما مخصوصاً هنگام پرسیدن سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد تا مشخص شود تا چه اندازه میان گفته‌ها و آموزه‌های دینی شما و نوع پوشش شما تطابق وجود دارد.

 برای قبولی در دانشگاه حتما باید با سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان آشنا شوید.

در ابتدای مصاحبه از متقاضیان خواسته می‌شود تا خود را معرفی نمایند؛ بنابراین لازم است داوطلبان چندین بار در منزل این کار را تمرین کرده تا بتوانند به خوبی خود را در چند جمله کوتاه به خوبی معرفی نمایند. بعد از معرفی در مرحله بعد، سوالات مصاحبه آغاز می‌گردد.

توجه داشته باشید وقتی اسم متقاضیان برای ورود به جلسه مصاحبه خوانده شد، لازم است داوطلب با حفظ آرامش و اعتمادبه‌نفس وارد اتاق شده و به حضار سلام دهند. دقت نمایید که هرگز به سمت کسی نروید و دستتان را سمت کسی دراز نکنید. متأسفانه این اشتباهی است که بسیاری از داوطلبان در مصاحبه مرتکب می‌شوند. عدم انجام این اشتباه نشان می‌دهد که شما از روابط سازمانی مطلع بوده و وجه شما را موجه‌تر و معقول‌تر نشان می‌دهد.

معمولاً در محل مصاحبه، همان کنار درب ورودی و مقابل افراد مصاحبه کننده صندلی ای برای نشستن متقاضیان قرار داده می‌شود. اگر صندلی پیدا نکردید می‌توانند از حضار جلسه بخواهید تا شما را راهنمایی کنند. پس از آن پرسیدن سوالات عمومی و سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان آغاز می‌شود.

در روز مصاحبه دانشگاه فرهنگیان در مرحله اول از داوطلبان خواسته می‌شود تا خود را در چند جمله توصیف نمایند و دلیل این امر نیز بررسی روان‌شناختی داوطلبان است. معمولاً در روز مصاحبه از متقاضیان خواسته می‌شود چند مورد از ویژگی‌های اخلاقی برجسته خود را بیان کنند. دقت نمایید که در پاسخ به این سؤال سعی نکنید که اغراق‌آمیز عمل نمایید و تماماً از ویژگی‌های مثبت خود سخن بگویید. البته طوری هم نباشد که تمامی جزئیات خوب و بد خود را یکجا بگویید. سعی کنید در حد نرمال و تنها چند ویژگی برجسته خود که برای محل کار لازم است؛ مانند شرکت در جلسات گروهی، داشتن روحیه همکاری، نظم، سخت‌کوشی، وقت‌شناسی، دقت، صبر و شکیبایی و… را بیان نمایید.

دقت کنید که ممکن است بعد از آنکه شما خود را فردی پر تلاش و سخت‌کوش معرفی کردید، از شما پرسیده شود که چرا گمان می‌کنید شما سخت‌کوش هستید؟ در پاسخ به این سؤال شما باید در نهایت خونسردی تمامی دستاوردهای خود را همراه با مدارک پیوست مصاحبه‌کنندگان نشان دهید. البته به خاطر داشته باشید که در تمامی طول این مصاحبه به حرکات و رفتار شما توجه خواهد شد و شما از زیر نظر نگاه تیزبین مصاحبه‌کنندگان به‌دور نخواهید ماند.

سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان شامل چه مباحثی می شوند؟

احکام اسلامی به معنای اجرا کلیه فرمان‌های عملی و عبادی اسلامی در میان عموم جامعه اسلامی می‌باشد. از این رو دانستن این احکام بسیار لازم بوده و معمولاً در مصاحبه‌های شغلی از آن‌ها سؤالاتی مطرح می‌گردد. دانشگاه فرهنگیان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای اطلاع از آداب و مناسک اسلامی کلیه داوطلبان دعوت شده به مصاحبه، سؤالاتی در خصوص احکام اسلامی از داوطلبان خواهد پرسید.

در حقیقت احکام شرعی با استناد به قرآن، سنت، عقل و اجماع در کتاب‌های توضیح المسائل در دسترس تمامی افراد جامعه قرار دارد. از این رو بر هر متقاضی مصاحبه فرهنگیان لازم است به تمامی این مطالب اشراف داشته و از لحاظ دینی به وظایفی که در رابطه با احکام اسلامی بر عهده یک فرد قرار گرفته است، آشنا کامل داشته باشد.

داشتن مشاوره در روزهای قبل از مصاحبه و یا کلاً در خلال روند قبولی در دانشگاه فرهنگیان، می‌تواند تا میزان زیادی به موفقیت شما کمک کند. از این رو بیشتر افرادی که هدف اصلی آن‌ها قبولی در همان سال است، از روزهای ابتدایی خواندن برای کنکور، شروع به دریافت مشاوره می‌کنند.

این مشاوره‌ها بیشتر در خصوص اطلاع یافتن از روند مصاحبه و یا اطلاع از جزئیات سوالات مصاحبه فرهنگیان می‌باشد؛ بنابراین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از هدف‌گذاری‌های خود حتماً با مشاوران ما با شماره 02144254030 ارتباط گرفته تا آن‌ها مسیرهای هموار را به شما نشان دهند. البته شما می‌توانید با مشاور ویژه فرهنگیان ما مهندس حسین بنائی تماس گرفته 09121965703  تا از ریز جزئیات کنکور فرهنگیان و مصاحبه آن آگاه شوید.

سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان را از مشاوران گروه مهندس بنائی بخواهید

در این مقاله با نحوه شرکت در جلسه مصاحبه فرهنگیان و پاسخ‌دهی به سوالات اعم از سوالات احکام مصاحبه فرهنگیان آشنا شدید. دقت نمایید که برخورد، پوشش و پاسخ‌دهی شما بر روی جذب و پذیرش شما بسیار مؤثر است. از این رو قبل از شرکت در مصاحبه، حتماً با مشاوران ما تماس گرفته و جزئیات مصاحبه فرهنگیان که در مقالات مرتبط بر روی سایت قرار داده شده است را مطالعه بفرمایید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید