چرا شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال 1403 به 24 سال تغییر کرد؟

چرا شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال 1403 به 24 سال تغییر کرد؟
در این پست می‌خوانید:
5/5 - (1 امتیاز)

دانشگاه فرهنگیان از جمله دانشگاه‌هایی است که دارای شرایط خاص و منحصر به فردی برای پذیرش دانشجوهای خود می‌باشد. در این دانشگاه تمامی دانشجویان از بدو ورود دارای بیمه و حقوق می‌باشند. علاوه بر این، تعداد سال‌های تحصیل نیز جزء سوابق کاری محسوب شده و دانشجوها می‌توانند با 26 سال کار کردن، خود را بازنشسته نمایند.

علاوه بر این، دانشجو معلم‌ها بعد از فارغ‌التحصیلی دو مدرک دریافت می‌کنند. یک مدرک لیسانس برای رشته‌ای که خوانده‌اند و یک مدرک مربوط به دانشگاه فرهنگیان می‌باشد. از این رو به دور از انتظار نیست که داوطلبان متقاضی این دانشگاه هر روز بیشتر شوند. به همین دلیل است که شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال 1403 با کمی تغییرات اعمال شده است.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال 1403 جزو شرایط اختصاصی ذکر شده در دفترچه کنکور سراسری امسال بود. این شرایط با توجه به تاریخ تولد داوطلبان تا سقف 24 سال در نظر گرفته شده است. بنابراین شما می‌توانید با حداکثر سن 24 سال تمام، برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام نمایید.

تمامی داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در کنکور سال 1403 دانشگاه فرهنگیان را دارند، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی مانند بومی گزینی دانشگاه فرهنگیان، واجد شرایط سنی برای ورود به این دانشگاه نیز باشند. شرایط سنی برای دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم در سال‌های اخیر با تغییراتی همراه بوده است. این شرایط از سال 1392 تا سال 1396 تنها سن مورد پذیرش را 22 سال در نظر می‌گرفت. این شرایط باعث شده بود که بسیاری از داوطلبان اعتراضاتی داشته باشند. همین اعتراضات سبب شد که از سال 1396 تا به امروز، شرایط سنی از 22 سال به 24 سال افزایش یابد.

البته لازم به ذکر است که گفته شود شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان قرار بود که در سال 1396 از 22 سال به 20 سال تغییر یابد که در پیرو همین اعتراضات، این شرط ملغی و به 24 سال تغییر یافت. در حال حاضر نیز شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال 1403 این شرط بر سن 24 سال ثابت مانده است. البته باید گفته شود که این شرط برای سال 1402، به 22 سال باز خواهد گشت. بنابراین امسال بهترین فرصت برای تمامی افرادی است که سن شان بین 22-24 سال است.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان در سال 1403 به چه صورت است؟

جهت اطلاع از تمامی شرایط لازم برای ثبت نام و قبولی در دانشگاه فرهنگیان، داوطلبان می‌توانند شرایط مندرج در دفترچه راهنما را مطالعه نمایند. در این دفترچه تمامی شرایط عمومی و اختصاصی (از جمله شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای سال 1403) ذکر شده است. علاوه بر این، در دفترچه نوع منابع درسی، تاریخ‌های مهم در کنکور، مراحل ثبت نام، رشته‌های مورد پذیرش، دانشگاه‌هایی که برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت کرده‌اند و.. ذکر شده است.

البته شما می‌توانید تمامی این اطلاعات را از طریق ارتباط با مشاوران محموعه آموزشی حسین بنایی ما به شماره‌های 02144431313 و  09121975090 به دست آورید. علاوه بر این، داشتن مشاورانی زبده که بتوانند در مدت زمان کوتاهی با راهنمایی‌های خود، شما را در این عرصه یاری نمایند، بسیار حائز اهمیت است.  

محاسبه سن هر داوطلب با استناد به مندرجات اصل شناسنامه‌ای است که متقاضی با آن در کنکور دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده است؛ بنابراین اگر تغییری در مدارک هویتی به ویژه تاریخ تولد داوطلب ایجاد گردد، باید حتماً به سازمان سنجش اطلاع داده شود. در غیر این صورت، در هر مرحله که این تناقض مشخص گردد، قبولی داوطلب رد خواهد شد.

متقاضیان آقا دقت نمایند که انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد این چنینی، تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب اضافه نمی‌کند، به طور کلی حداکثر سن داوطلب برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی، تحت هیچ بند، ماده و تبصره‌ای، تغییر نخواهد کرد.

محاسبه شرایط سنی  برای پذیرش دانشگاه فرهنگیان

داوطلبانی که رتبه و شرایط سنی مورد نظر برای شرکت در مصاحبه دانشگاه فرهنیگان را داشته‌اند، به هسته‌ای گزینش دانشگاه معرفی خواهند شد. در این مرحله تمامی داوطلبان از نظر قوه بینایی، شنوایی و گفتاری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند (شما می‌توانید اطلاعات بیشتر را در مقاله‌ای با عنوان “تغییرات عجیب کنکور فرهنگیان و شرایط جدید” مطالعه بفرمایید). علاوه بر این، داوطلبان باید شرایط و ضوابط موجود در دفترچه راهنمای آزمون فرهنگیان را به طور کامل مطالعه کرده و از داشتن تمامی شرایط مطمئن شوند.

پس از مطالعه کامل دفترچه راهنما و یا کمک گرفتن از مشاوران گروه مشاورین مهندس حسین بنائی، با اطمینان به اینکه از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برخوردار هستید، می‌توانید در کنکور شرکت نمایید. دقت داشته باشید که این آزمون دارای دو مرحله مصاحبه است که یکی دی ماه برگزار می‌گردد و دیگری پس از قبولی در آزمون. اگر از مصاحبه دی ماه اطلاعی ندارید، می‌توانید اطلاعات لازم را در مقاله “مصاحبه دی ماه دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳” به دست آورید.

به ندرت دیده می شود که افراد برای شرکت در آزمون‌های دانشگاه‌ها و یا آزمون‌های استخدامی سن واقعی خود را تغییر دهند. باید عنوان کرد که تغییر سن به راحتی انجام نمی‌شود و همواره اطلاعات شما در آموزش و پرورش و سازمان ثبت‌احوال مستند وجود دارد؛ بنابراین حتی در صورت تغییر سن خود، آموزش و پرورش می‌تواند تنها با یک استعلام از این تغییر آگاه شود و قبولی شما را به راحتی رد نماید؛ بنابراین توصیه می‌گردد که حتماً از مدارک واقعی برای ثبت نام در کنکور فرهنگیان استفاده نمایید.

یکی دیگر از مواردی که داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید بدان توجه نمایند، شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان می‌باشد. این ارگان دولتی در آخرین دفترچه‌ای که برای استخدامی نیرو منتشر کرده است، حداکثر سن داوطلبان را برای استخدام 35 سال در نظر گرفته است. در حقیقت آموزش و پرورش برای استخدام نیاز به نیروهای جوان و پر تلاش دارد تا بتواند بهترین کارایی را داشته باشد. علاوه بر این، داشتن حداقل فاصله سنی میان معلم و دانش‌آموزان، می‌تواند زمینه‌ساز ارتباطات بهتر میان این دو باشد. برای همین بهتر است که فاصله میان معلم و دانش‌آموز بیش از دو الی سه نسل نباشد.

شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای استخدام

در این مقاله ما از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان برای ثبت نام در کنکور و یا استخدام شدن در این وزارت‌خانه صحبت کردیم. شما می‌توانید با کمک این مقاله و همچنین با کمک مشاوران ما، در خصوص نحوه ثبت نام و اینکه آیا واجد شرایط هستید یا خیر، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید