دانلود جزوه شیمی دهم تجربی درس به درس با نمونه سوال و پاسخنامه

دانلود جزوه شیمی دهم تجربی درس به درس با نمونه سوال و پاسخنامه
در این پست می‌خوانید:
4.2/5 - (4 امتیاز)

یکی از دروس بسیار مهم در رشته تجربی، شیمی می‌باشد. این کتاب از سه فصل بسیار مهم ایزوتوپ و جرم اتمی میانگین – آرایش الکترونی، ساختار لوویس، موازنه کردن و استوکیومتری و بحث غلظت‌ها تشکیل شده است. این مباحث بنیادی‌ترین مباحث شیمی بوده که هر دانش‌آموز و یا دانشجوی رشته شیمی باید آن‌ها را بداند. از این رو معلمان بر یادگیری این مباحث بسیار تأکید دارند.

از طرفی چون اهمیت این سه موضوع با هم برابر است، تعداد نمونه سوالات شیمی دهم تجربی یکسانی از هر بخش طرح می‌گردد. اما این روند برای امتحانات نهایی پایان سال است و هم اکنون به امتحانات نهایی ترم اول که شامل مباحث فصل اول و نیمی از مباحث فصل دوم است، پرداخته می‌شود. در ادامه همراه ما تا با معرفی جزوه های شیمی پایه دهم رشته تجربی و دانلود رایگان آن ها کار شما را برای خواندن این درس ساده کنیم.

شیمی باوجوداینکه بسیار راحت است، می‌تواند برای دانش‌آموزان یک نوع چالش محسوب شود. مخصوصاً دانش‌آموزانی که به این درس علاقه‌ای ندارند! از طرفی هم تمامی دانش‌آموزان از داشتن معلم خوب در مدارس بهرمند نیستند. در این صورت است که بسیاری از آنان شیمی را سخت می‌پندارند و نمرات خوبی در امتحانات نهایی کسب نمی‌کنند. این در صورتی است که داشتن یک جزوه خوب و نمونه سوالات شیمی دهم تجربی می‌تواند دانش‌آموزان را به درس‌خواندن ترغیب کند.

همراه شدن دانش‌آموزان با نمونه سوالات شیمی دهم تجربی خوب و باکیفیت می‌تواند آن‌ها را با انواع طرح سوال آشنا سازد. علاوه بر این، داشتن پاسخ‌نامه تشریحی و تمرین‌های متناوب، تا اندازه بسیار زیادی در یادگیری دانش‌آموزان مؤثر است. این روند مخصوصاً در زمان امتحانات میان‌ترم که دانش‌آموزان هنوز با نحوه سوالات آشنایی ندارند بسیار مؤثر است.

از طرفی نیز دانش‌آموزان در زمان آزمون پایان ترم که حجم وسیعی از مطالب را باید بخواند، با کمبود زمان مواجه خواهد شد. در این حالت است که جزوه بسیار کارآمد اساتید گروه مهندس حسین بنائی به کارشان خواهد آمد. در این جزوه هر آنچه را که لازم است دانش‌آموز برای کسب نمره 20 بداند، بصورت حلاصه و جمع بندی ذکر شده است.

در این جزوه انواع واکنش های شیمیایی که در سال های قبل در سوالات امتحانات نهایی آورده شده‌اند، قرار داده شده است. علاوه بر این، شما شاهد سوالات پرتکراری خواهید بود که بارها و بارها در آزمون های محتلف آمده است. معمولاً دانش‌آموزان با حل کردن سوالات پر تکرار می‌توانند تسلط خود را بر روی نمونه سوالات شیمی دهم تجربی بیشتر نمایند.

نمونه سوالات شیمی دهم تجربی بهترین راه برای قبولی در امتحانات نهایی

شیمی دارای ضریب 3 و 4 در کنکور اصلی می‌باشد. در حقیقت ضریب 4 برای قبولی در رشته دارو سازی و سایر رشته هایی که مستقیما به شیمی مربوط هستند؛ مثل دبیری شیمی و ضریب 3 برای رشته های پزشکی و برخی رشته های پیراپزشکی. این ضرایب نشان دهنده این است که درس شیمی می‌تواند در قبولی کنکور رشته تجربی بسیار مهم باشد. اما کسب نمره لازم در کنکور تنها بخشی از قبولی دانشگاه است و نیمی دیگر از شرایط، وابستگی به معدل دانش‌آموز دارد.

معدلی که از مقطع دهم تا 12 را در بر می‌گیرد. برای همین دانش‌آموزان باید علاوه بر مهارت های تست زنی، مهارت های حل مسئله و تحلیل مسئله را نیز آموزش ببینند. از این رو نمونه سوالات شیمی دهم تجربی راه حل بسیار مناسبی برای رفع نیاز دانش‌آموزان است.

در بخش نمونه سوالات شیمی دهم تجربی، بیش از 10ها سوال برای هر فصل قرار داده شده است. این سوالات همگی از همان مبحث بوده و گاه یک پاسخ دارای چندین سوال است. دلیل این امر نیز اهمیت پاسخی است که در جواب سوال آورده شده است. معمولاً زمانی که یک نکته بسیار مهم است، تمامی دبیران به آن نکته اهمیت داده و آن را به عنوان سوال امتحانی مطرح می‌کنند. از این رو ما در بخش سوالات گردآوری شده، حتماً به تمامی سوالات مربوط به آن نکته خواهیم پرداخت.

قبولی در کنکور مستلزم سه سال تلاش و پشتکار است. اما خوشبختانه و با طرحی که شورای انقلاب‌فرهنگی به وزارت علوم داده است، دانش‌آموزان دیگر نیازی نیست 100 درصد تلاش خود را در سال آخر برای قبولی در کنکور بگذارند. در واقع این دانش‌آموزان می‌توانند 30 الی 50 درصد نمره قبولی در دانشگاه خود را از طریق معدل و در ظرف 3 سال کسب کنند و تنها لازم است که به اندازه 50 درصد تلاش نمایند تا در دانشگاه مورد نظر خود قبول شوند. از این رو نه تنها استرس روانی از روی دانش‌آموزان برداشته خواهد شد، بلکه استرس درسی نیز در سال دوازدهم کمتر می‌شود.

مطالعه جزوه شیمی دهم تجربی

تمامی پکیج‌های نمونه سوالات مهندس حسین بنائی، دارای سه بخش هستند. این سه بخش شامل:

در جزوه که برای امتحانات تهیه شده است، شما می‌توانید تمامی نکات مهم امتحانی را مرور کنید. این نکات بر اساس اهمیتی که دارند درجه‌بندی‌شده‌اند و کاملاً مشخص شده است که کدام نکته بسیار سوال خیز تر از سایر مباحث درسی است. علاوه بر این، این نکات به‌گونه‌ای بیان شده‌اند که دانش‌آموزان به‌هیچ‌وجه احساس خستگی نکرده و می‌تواند برای ساعت‌ها دانش‌آموز را ترغیب به درس‌خواندن کند. همچنین نکات نوشته شده در این جزوه به صورت دسته‌بندی‌شده و شماتیک هستند که خود این موضوع از خستگی ناشی از ساعات پیوسته مطالعه می‌کاهد.

بخش بعدی این جزوه آموزشی مربوط به نمونه سوالات شیمی دهم تجربی است. این قسمت از نمونه سوال ها، تماماً از فصل ها طرح شده‌اند. هدف از این دسته‌بندی این است که دانش‌آموز بعد از مطالعه جزوه به سراغ این بخش آمده و با حل کردن سوالات تستی و تشریحی میزان تسلط و مهارت خود را افزایش دهد.

بخش سوم نمونه سوالات شیمی دهم تجربی مربوط به مجموعه سوالات امتحانی می‌باشد. در این قسمت سوالات از تمامی بخش‌های کتاب آورده شده‌اند و دقیقاً فضای امتحانات نهایی را برای دانش‌آموز تداعی می‌کند. این بخش نیز شامل پاسخ‌نامه است.

نمونه سوالات شیمی دهم تجربی راهی برای قبولی در کنکور

شما می‌توانید از سه طریق به پکیج آموزشی نمونه سوالات شیمی دهم تجربی دسترسی داشته باشید. در مسیر اول شما با شماره 02144431313 تماس گرفته و از مشاوران ما درخواست پکیج آموزشی را خواهید داشت. در این حالت شما می‌توانید از مشاوره‌های ما نیز بهرمند شوید. در مسیر دوم شما می‌توانید مستقیماً با خود مهندس حسین بنائی از طریق شماره 09121975090 در ارتباط باشید و از مشاوره‌های و راهنمایی‌های ایشان در زمینه تحصیلی و انتخاب رشته دانشگاهی بهرمند گردید.

در مسیر سوم که ما اکیداً آن را توصیه می‌کنیم، مراجعه به بخش خرید در همین سایت است. از جمله مزایایی خرید از سایت می‌توان به دسترسی سریع به پکیج آموزشی و دریافت تخفیف 50 درصدی اشاره نمود. قبل از تهیه نمونه سوالات می‌توانید یک نمونه 10 صفحه‌ای از آن را در ادامه همین مطلب دانلود نمایید.

در این مقاله شما با انواع بسته‌های آموزشی که در پکیج نمونه سوالات شیمی دهم تجربی قرار داده شده است آشنا شدید. علاوه بر این، شما دریافتید که چرا باید از بسته‌های آموزشی جهت ارتقا سطح معدل خود استفاده نمایید. همچنین انواع روش‌های تهیه بسته‌های آموزشی در این مقاله ذکر شد.

از این بخش می‌توانید فایل های درس شیمی دهم رشته تجربی را دانلود کنید.

جعبه دانلود فایل۳ فایل
دانلود جزوه شیمی دهم تجربی دانلود نمونه سوالات درس به درس شیمی دهم تجربی دانلود پاسخنامه شیمی دهم تجربی
پسورد فایل: رمز ندارد!
گزارش خرابی لینک دانلود
درصورتی که لینک های دانلود مشکل دارند، در قسمت توضیحات بصورت کامل توضیج دهید.

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید